Rotomoulding — co musisz wiedzieć o tej metodzie?
Rotomoulding, znane również jako formowanie rotacyjne, to metoda formowania tworzyw sztucznych, która umożliwia produkcję odlewów o różnorodnych kształtach, zależnych od użytej formy.
Recykling tworzyw sztucznych
Tworzywa sztuczne to grupa materiałów, która jest najczęściej wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Choć surowce te mają wiele świetnych właściwości, wciąż stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego. Aby nie dopuścić do zaśmiecenia naszej planety, jesteśmy zobligowani do segregacji tworzyw sztucznych. Pomóc w tym mogą oznaczenia, które informują nas o tym, który produkt jest bezpieczniejszy dla środowiska oraz ludzi.
POLIAMID – składnik ubrań i części maszyn
Poliamid jest tworzywem konstrukcyjnym często wykorzystywanym w procesach produkcyjnych. Potocznie nazywany nylonem, który wykorzystuje się do produkcji tkanin oraz przędzy. Włókna nylonowe używane są także produkcji twardych płyt i wałków, które poddaje się obróbkom. Z tych z kolei produkowane są zębatki, łożyska, a także śruby. Poznaj zastosowania oraz właściwości tego tworzywa sztucznego.
Właściwości i wytwórstwo tekstolitu
Ten znajdujący swoje zastosowanie w wielu branżach przemysłu materiał wykonany jest z tkanin lub papieru, dzięki czemu jego po jego wykorzystaniu nadaje się do recyklingu. Dowiedz się, czym charakteryzuje się tekstolit, jakie są jego właściwości oraz jak się go wytwarza.
Jak produkuje się plexi?
Plexi, czyli polimetakrylan metylu to wyjątkowo przydatne tworzywo sztuczne, które charakteryzuje się szerokim zastosowaniem. Wytwarzany z surowców naturalnych w odpowiednich warunkach i z zastosowaniem odpowiednich metod zyskuje elastyczność, przejrzystość i wytrzymałość. Dowiedz się, jak wygląda proces wytwórstwa plexi. 
Krótka historia tworzyw sztucznych
Choć aktualnie ciężko nam wyobrazić sobie bez nich życie, jeszcze nie tak dawno temu nie były one stosowane, a przynajmniej nie na aż tak szeroką skalę. Dziś tworzywa sztuczne ułatwiają nam niemal każdy aspekt życia, a znaleźć je można w praktycznie każdej branży przemysłu. Poznaj historię tworzyw sztucznych i dowiedz się, jakie były początki ich wytwarzania. 
Gdzie wykorzystywany jest poliwęglan komorowy?
To nowoczesne tworzywo sztuczne wykorzystywane jest z powodzeniem w wielu branżach, a to wszystko dzięki jego właściwościom. Płyty poliwęglanowe w naszej ofercie znaleźć można w formie bezbarwnej, mlecznej oraz w kolorze dymionego brązu. Poznaj jego właściwości oraz najpopularniejsze zastosowania. 
Zastosowanie elementów wykonanych z PEEK
Ten bezbarwny organiczny polimer stosowany jest w wielu branżach, a szczególnie często znaleźć go można jako produkt inżynieryjny. Wyróżnia się wysoką termoplastycznością, jest także wyjątkowo wytrzymały. Poznaj cechy charakterystyczne PEEK oraz dowiedz się, jakie są jego główne zastosowania. 
PVDF — trwały element maszyn
Ten materiał o wysokim stopniu krystaliczności znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach, szczególnie jako element maszyn przemysłowych. Mowa tutaj o polifluorku winylidenu, znanemu również jako PVDF. Dowiedz się, jakie właściwości i zastosowanie ma ten materiał. 
Poliwęglan lity — lżejszy zamiennik szkła
Nowoczesna architektura, zarówno ta wewnętrzna, jak i zewnętrzna stawia na otwarte przestrzenie i dostęp światła do każdego pomieszczenia, z tego powodu coraz częściej wykorzystywany jest w niej lekki i przezroczysty materiał, jakim jest poliwęglan lity. Dowiedz się, co go cechuje oraz gdzie najczęściej znajduje on swoje zastosowanie.