Poliwęglan komorowy w budownictwie
Poliwęglan to rodzaj tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się znakomitymi właściwościami mechanicznymi. Ze względu na swoją strukturę, można go podzielić na dwa główne rodzaje: lity i komorowy. W dzisiejszym artykule skupimy się na omówieniu właściwości poliwęglanu komorowego.
Jakie tworzywa sztuczne są używane w motoryzacji?
Tworzywa sztuczne mają swoje korzenie w tym samym okresie, co samochody, czyli w XIX wieku. W dzisiejszych czasach znajdują coraz szersze zastosowanie w produkcji nowoczesnych pojazdów. Ssą często określane mianem materiałów przyszłości z powodu ich niewielkiej wagi, wytrzymałości oraz łatwości w kształtowaniu.  
Jakie wyróżniamy rodzaje toczenia?
Toczenie jest jedną z metod obróbki wirowej w przemyśle. Polega ona na przygotowaniu elementów urządzeń, a także maszyn produkcyjnych, pozwalając na precyzyjne tworzenie kształtów. Dzięki zastosowaniu się do wytycznych metoda ta ma wiele funkcjonalnych zalet. Jak wygląda proces toczenia i jakie są jego rodzaje? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.
Regranulat z tworzyw sztucznych
Jednym z efektów przetwarzania tworzyw sztucznych jest regranulat. Materiał ten jest pozyskiwany za pomocą tańszego sposobu niż granulat o podobnych właściwościach. Poznaj cechy, a także zastosowanie tego materiału w procesach produkcyjnych.
Proces toczenia plastiku - czym jest i jakie tworzywa sztuczne można wykorzystać?
Toczenie jest procesem obróbki skrawaniem, który polega na obracaniu obrabianego przedmiotu i usuwaniu warstw materiału zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz bryły. Proces ten jest szczególnie odpowiedni dla tworzyw o kształcie obrotowym. Do toczenia wykorzystuje się noże tokarskie, które nadają pożądany kształt obrabianemu elementowi. Jakie tworzywa sztuczne można poddać procesowi toczenia?
Zadaszenie tarasu - jakie płyty z tworzyw sztucznych wybrać?
Zaaranżowanie tarasu na lato warto rozpocząć od jego zadaszenia. Pozwoli to cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych. Kluczowym czynnikiem w trakcie urządzania, jest wybór odpowiednich płyt z tworzyw sztucznych. Najczęściej buduje się zadaszenia z płyt komorowych, PCV, akrylu lub GRP. Które z tych rozwiązań wybrać?
Jak obrabiać spieniony PCV?
Spieniony PCV, który jest powszechnie znany z zastosowania w plastikowych oknach, cieszy się ogromną popularnością. Jednakże można go wykorzystać w różnych innych warunkach i miejscach. Poniżej przedstawimy kilka przykładów zastosowania tego materiału oraz udzielimy wskazówek dotyczących jego obróbki.
Rotomoulding — co musisz wiedzieć o tej metodzie?
Rotomoulding, znane również jako formowanie rotacyjne, to metoda formowania tworzyw sztucznych, która umożliwia produkcję odlewów o różnorodnych kształtach, zależnych od użytej formy.
Recykling tworzyw sztucznych
Tworzywa sztuczne to grupa materiałów, która jest najczęściej wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Choć surowce te mają wiele świetnych właściwości, wciąż stanowią zagrożenie dla środowiska naturalnego. Aby nie dopuścić do zaśmiecenia naszej planety, jesteśmy zobligowani do segregacji tworzyw sztucznych. Pomóc w tym mogą oznaczenia, które informują nas o tym, który produkt jest bezpieczniejszy dla środowiska oraz ludzi.
POLIAMID – składnik ubrań i części maszyn
Poliamid jest tworzywem konstrukcyjnym często wykorzystywanym w procesach produkcyjnych. Potocznie nazywany nylonem, który wykorzystuje się do produkcji tkanin oraz przędzy. Włókna nylonowe używane są także produkcji twardych płyt i wałków, które poddaje się obróbkom. Z tych z kolei produkowane są zębatki, łożyska, a także śruby. Poznaj zastosowania oraz właściwości tego tworzywa sztucznego.