Płyty z pianki poliuretanowej do ocieplenia dachów
Odpowiednia termoizolacja pozwala zmniejszyć straty ciepła w każdym domu, a z tym wiąże się zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem budynku. Poliuretan dzięki swoim właściwościom występuje jako izolacja dachów — na przykład w postaci płyt poliuretanowych.
Jak czyścić plexi?
Pleksi jest materiałem zdecydowanie trwalszym i bezpieczniejszym od szkła. Swoje zastosowanie znajduje w życiu codziennym jako antyramy do zdjęć czy lustro. Jednak powierzchnia pleksi jest podatna na przetarcia, zarysowania oraz zanieczyszczenia. 
Płyta PVC spieniona i jej zastosowanie
Spienione płyty PVC stworzone są ze spienionego polichlorku winylu. Cechują się niską ceną oraz prostą obróbką mechaniczną. Tego typu płyty PVC odporne są na korozję oraz chemikalia. Łatwo nadać im nowy kształt, ponieważ tworzywo te topi się pod wpływem wysokiej temperatury.
Obróbka tworzyw sztucznych — gięcie i klejenie
Do obróbki tworzyw sztucznych można zaliczyć między innymi gięcie oraz klejenie. Są to procesy, do których potrzebna jest szczególna precyzja, która w późniejszym użytkowaniu wpływa na wytrzymałość produktu. Dowiedz się więcej na temat profesjonalnej obróbki tworzyw sztucznych!
Wałki poliuretanowe w codziennych zastosowaniu
Poliuretan jest tworzywem sztucznym, który wykorzystuje się najczęściej do izolacji akustycznej oraz termicznej. Jednak swoje zastosowanie znajduje w różnych działach przemysłu. Poliuretan jest tworzywem, które bardzo dobrze znosi skrajne temperatury, nie tracąc przy tym swoich właściwości.  
Przeznaczenie gumy SBR
Guma SBR, inaczej kauczuk butadienowo-styrenowy, to tworzywo sztuczne otrzymane w wyniku kopolimeryzacji emulsyjnej styrenu i butadienu. Guma SBR podobna jest do naturalnego kauczuku, dlatego często jest jego zamiennikiem. Posiada wiele właściwości, dzięki którym znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.  
Poliacetal - wałki, płyty i tuleje
Poliacetal to materiał, który jest tworzywem konstrukcyjnym. Służy również do produkcji części maszyn i urządzeń. Tworzywo te stosuje się w wielu przemysłach, dzięki niezwykłym właściwościom. Ławka obróbka i bardzo dobra skrawalność to jedne z wielu zalet poliacetalu.   
Poliester PET-G i A-PET
Poliester PET-G i A-PET to tworzywa sztuczne o wielu zastosowaniach. Dzięki ich właściwościom wykorzystane są w branży reklamowej, przemyśle spożywczym, w produkcji elementów aparatury medycznej lub drobnych elementów informatycznych.
Poliwęglan komorowy — tworzywo sztuczne o wielu zastosowaniach
Poliwęglan komorowy zawsze świetnie sprawdza się w wielu branżach, jednak najczęściej spotyka się go w budownictwie. Tam swoje zastosowanie znajduje jako zadaszenia czy ścianki działowe. Dzięki swoim właściwościom odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, co wpływa na jego popularność.  
Taśma teflonowa — właściwości i zastosowanie
Taśma teflonowa (PTFE) jest tworzywem sztucznym, który najczęściej wykorzystywany jest przez hydraulików lub w branży gazowej, a także i w warunkach domowych. Samoprzylepna taśma teflonowa zawiera mikroporowatą strukturę, ponieważ jest wyprodukowana z ekspandowanego politetrafluoroetylenu.Po wprowadzeniu na rynek taśma teflonowa bardzo szybko zastąpiła kleje specjalistyczne. Dlatego dziś większość hydraulików nie wyobraża sobie wykonywać pracy bez zastosowania taśmy teflonowej.Właściwości taśmy teflonowej pozwalają na pracę w temperaturze nawet od -200 do 260 stopni Celsjusza. Jest również odporna uszkodzenia oraz substancje chemiczne.